0264 346 03 22
 
 
Tarvit Tarım Kimya
Tariron
Tariron-Base
Tarzin
Tarzin-Base
Tarman
Tarman-Base
Tarmix-5M
Tarmix-5M-Base
Tar-Humic-Light
Foto Galeri
Duyurular
Web sitemiz yeni tasarımı ve yenilenen alt yapısıyla yayında
Web sitemiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz...
Devamı
Web sitemiz yeni tasarımı ve yenilenen alt yapısıyla yayında
Web sitemiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz...
Devamı
Tümünü Gör
 
Tariron-S

Güçlendirilmiş yapılı EDTA şelat yapıcı moleküllerinin oluşturmuş olduğu % 2.8 demir içerikli (% 7 katı bazda) mikro besi maddesi olarak hazırlanan TARİRON-S, % 40 katı içerikli çözelti halinde geniş pH aralığında yüksek stabiliteye sahip bir µ-okso-bis[demir(III)EDTA] şelat ürünüdür. İçeriğinde bitkinin demir elementini kolaylıkla almasını sağlayacak nano yapılı transfer ajanları da içermektedir. Bis[EDTA-Fe(III)]-O kapalı formülüne sahip şelat molekülü, içeriğinde bulundurduğu oksijen atomu sayesinde karalılık kazanmakta ve diğer ürünlere göre daha iyi çözünürlük, yüksek pH karalılığı ve penetrasyon özelliği sağlamaktadır.

TARİRON-40 geniş pH aralığında uygulanabilme özelliği ile her tür toprak türüne uygun olarak hazırlanmış ve özellikle demir eksikliğinin giderilmesinde geniş tarım uygulamaları ile meyvecilik ve sebzecilik uygulamarında kullanıma hazır solusyon olarak sunulmuştur. Molekül yapısında özellikle izomerizasyonun olmayışı başarı oranını daha da artırmaktadır.

TARİRON-S in uygun oranda kolaylıkla (TARİRON-S, direk dozlamaya uygun ürün yapısına sahiptir.) seyreltilerek bitkilere toprak kısmından veya kök bölgesinden uygulanması, en etkili sonuca ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Üründeki S ifadesi ürünün solusyon halinde olduğunu belirtmektedir. Şirkerimizin Sakarya Üniversitesi Tekno Parkında kurulu olan ar-ge laboratuarlarında geliştirilen molekülümüz, patentlenmiş olup biline yapılardan farklı bir içeriğe sahiptir. Ar-Ge laboraturlarımızda gerçekleştirdiğimiz mikro ölçekli bitki besleme çalışmalarından ve saha uygulamalarında elde edilen sonuçlardan, izomerizasyon problemine bağlı performans düşüklüğü ihtimali olmayan TARİRON-S ile kısa sürede kesin ve etkili sonuçların alındığını kanıtlamıştır.

TARİRON-S’ in ürün pH sı özellikle stabilitesini kanıtlar nitelikte pH:8.5 de kararlı hale getirilmiştir. Ürün muhteviatında diğer benzer şelat örneklerinde çözünürleştirme ajanı olarak kullanılan toprak için istenmeyen sodyum(Na) iyonu kullanılmamış, yerine bitki beslemede etkinliği bilinen amonyum (NH4+) iyonu ile stabilizasyon sağlamıştır. Bu yenilik ürüne çabuk penentrasyon ve hızlı çözüm özellikleri kazandırmıştır.

Ürüne ait diğer benzer ticari demir şelat bileşikleri ile karşılaştırmalı olarak yapılan pH kararlılık testlerinde TARİRON-S optimum özellikler sergilemiştir (Tablo 1).

Tablo 1: Fe (III) iyonu için ticarileşmiş bazı şelat ajanlarının pH bağlı stabilite değerleri

Şelat Bileşiği
Asitlik
Alkalilik
TARİRON-STM
     
Fe-HBED
     
Fe-EDDHA
     
Fe-DTPA
     
Fe-HEDTA
     
Fe-EDTA
     
pH
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

TARİRON-S diğer şelat moleküllerine göre daha düşük molekül ağırlıklı olup, molekül başına kullanıma hazır demir miktarı açısında avantaj sağlamaktadır. TARİRON-S her 46 gram şelat molekülü başına 7 gram demir içermektedir. Diğer türlerden farklı olarak dimerik formdaki molekül yapısı ile bir mol başına iki mol demir(III) iyonu içerir.

Ürün kullanım oranları tablolar halinde ürün etiketlerinde verilmiştir .

TARİRON-S

ÖZEL OKSİ-ŞELATLI DEMİR (EC FERTILIZER MİKRO BESİN MADDELİ)
BİLEŞİK FORMU: (Şelat molekülü-Fe-O-Fe-Şelat molekülü) (NH4)2

TAMAMI SUDA ÇÖZÜNMÜŞ HALDE % 40 LIK ÇÖZELTİ

 

GARANTİ EDİLEN İÇERİK

  W / W

Suda Çözünür Demir (Fe)

  % 7 (Katı bazda)

Şelatlı Demir (Fe)

  % 7 (Katı bazda)

Şelatının Stabil Olduğu pH Aralığı:(2 – 10.5)

ASLA UYGUN DOZ ORANLARINI AŞMAYINIZ!
SADECE GEREKLİ OLAN YERLERDE KULLANINIZ!

DOZ VE KULLANIM
TALİMATLARI :

 

 

Topraktan uygulama:
Tarla bitkileri: 300-500 gr/da
Meyve ağaçları: 50-200 gr/ağaç
Sebzeler: 100-200 gr/da
Yapraktan uygulama:
Tüm bitkiler: 200-400 gr/da
Meyvelerde yaprak uygulamasında 2 gram/litre dozunu aşmayınız.

Tavsiye edilen miktardaki gübreyi suya ilave edip karıştırınız.


TARVİT GÜVENCESİ İLE

UYARILAR: Çocuklardan, gıdalardan ve evcil hayvanlardan uzak tutunuz. Cilt ve göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız. Uygulama esnasında eldiven ve gözlük kullanınız. Yutulması halinde doktora başvurunuz.

KARIŞABİLİLİK: Birçok sıvı bitki besleme ürünleri, yaprak gübreleri ve bitki koruma ürünleriyle karıştırılabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen firmamıza danışınız.

DEPOLAMA: Ürünü serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. Ürünü direkt güneş ışığında maruz bırakmayınız. Depolarda sigara içmeyiniz. Ateşle yaklaşmayınız, patlayıcı alev alan maddeler ve diğer kimyasallardan uzak tutunuz.

Depolama sıcaklığı: 0 - 45 °C   (derece)  olmalıdır.

EK BİLGİ: Ulaşım, taşıma ve ilk yardım talimatları için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

FİRMA BEYANI: Tavsiyeler genel olup yalnız rehber olarak alınmalıdır. Asla uygun dozları aşmayınız. Ürünün depolanması ve kullanılması firmaca kontrol edilemediğinden yanlış kullanımdan dolayı ortaya çıkacak sorumluluk kullanıcıya aittir. Firma ürünün teslimi anında değişmeyen kalitesinden sorumludur.

İNTERNET: www.tarvit.com.tr

ADRES: Sakarya Üniversitesi,
Teknoloji Geliştirme Bölgesi,
Rosem Binası, Akademi Yolu Caddesi,
No:2/23, 54050
Serdivan/SAKARYA
TÜRKİYE
Tel: +90 264 346 0322
E-mail: info@tarvit.com.tr

 


Anasayfa Sakarya Tarım | Tarvit Tarım  İletişim Sakarya Tarım | Tarvit Tarım  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji
Sakarya Tarım | Tarvit Tarım