0264 346 03 22
 
 
Tarvit Tarım Kimya
Tariron
Tariron-Base
Tarzin
Tarzin-Base
Tarman
Tarman-Base
Tarmix-5M
Tarmix-5M-Base
Tar-Humic-Light
Foto Galeri
Duyurular
Web sitemiz yeni tasarımı ve yenilenen alt yapısıyla yayında
Web sitemiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz...
Devamı
Web sitemiz yeni tasarımı ve yenilenen alt yapısıyla yayında
Web sitemiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz...
Devamı
Tümünü Gör
 
Tarzin

Güçlendirilmiş yapılı oksi-EDTA şelat yapıcı moleküllerinin oluşturmuş olduğu %3.3 çinko içerikli (% 8 katı bazda) mikro besi mukteviatı olarak hazırlanan TARZİN-S %40 katı bazda geniş pH aralığında yüksek stabiliteye sahip bir çinko(II) şelat ürünüdür. İçeriğinde bitkinin çinko elementini kolaylıkla almasını sağlayacak nano yapılı tranfer ajanları da içermektedir. [EDTA-Zn(II)] kapalı formülüne sahip şelat molekülü, içeriğinde bulundurduğu çözünürlüğü artırıcı amonyum ve sülfat iyonları ile kararlılık kazanmakta ve diğer ürünlere göre daha iyi penetrasyon özelliği sağlamaktadır.

TARZİN-S geniş aralıktaki pH aralığında uygulanabilme özelliği ile her tür toprak türüne uygun olarak hazırlanmış ve özellikle çinko eksikliğinin giderilmesinde geniş tarım uygulamaları, meyvecilik ve sebzecilik uygulamarında kullanıma hazır solüsyon olarak sunulmaktadır.

TARZİN-S’ in uygun oranda kolaylıkla (TARZİN-S, direk dozlamaya uygun ürün yapısına sahiptir.) seyreltilerek bitkilere toprak kısmından veya kök bölgesinden uygulanması, en etkili sonuca ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Üründeki S ifadesi  ürünün solusyon halinde olduğunu belirtmektedir.

TARZİN-S ürün pH ı özellikle stabilitesini kanıtlar nitelikte pH:8.0 de kararlı hale getirilmiştir. Ürün muhteviatında diğer benzer şelat örneklerinde çözünürleştirme ajanı olarak kullanılan toprak için risk içeren sodyum (Na) iyonu kullanılmamış, yerine bitki beslemede etkinliği bilinen amonyum (NH4+) iyonu ile sağlamıştır. Bu özellikler ürüne çabuk penentrasyon ve hızlı çözüm özellikleri kazandırmıştır.

Ürüne ait diğer benzer ticari çinko şelat bileşikleri ile karşılaştırmalı olarak yapılan pH karalılık testlerinde TARZİN-S optimum özellikler sergilemiştir (Tablo 1).

Tablo 1: Zn (II) iyonu için ticarileşmiş şelat ajanlarının pH bağlı stabilite değerleri

Şelat Bileşiği
Asitlik
Alkalilik
TARZİN-40TM
   
Zn-EDTA
     
pH
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

TARZİN-S diğer şelat moleküllerine göre daha düşük molekül ağırlıklı olup molekül başına kullanıma hazır çinko miktarı açısında avantaj sağlar. TARZİN-S  her 47 gram şelat molekülü başına 8 gram çinko içermektedir.

Ürün kullanım oranları tablolar halinde ürün etiketlerinde verilmiştir.

TARZİN-40

ÖZEL ŞELATLI ÇİNKO (EC FERTILIZER MİKRO BESİN MADDELİ)
BİLEŞİK FORMU: (Şelat molekülü-Zn(II))(NH4)2

TAMAMI SUDA ÇÖZÜNMÜŞ HALDE % 40 LIK ÇÖZELTİ

GARANTİ EDİLEN İÇERİK

  W / W

Suda Çözünür Demir (Fe)

  % 8 (Katı bazda)

Şelatlı Demir (Fe)

  % 8 (Katı bazda)

Şelatının Stabil Olduğu pH Aralığı:(2 – 10.5)

ASLA UYGUN DOZ ORANLARINI AŞMAYINIZ!
SADECE GEREKLİ OLAN YERLERDE KULLANINIZ!

DOZ VE KULLANIM
TALİMATLARI :

 

 

Topraktan uygulama:
Tarla bitkileri: 1-8 L/da
Meyve ağaçları: 0.5-2 L/ağaç
Sebzeler: 1-8 L/da
Yapraktan uygulama:
Zemin yoluyla, 20 L suya en az dönüm başına 0.5-1,5 L uygulanır. Hava yolu ile, 5 L suya minimum dönüm başına 0.5-1,5 L uygulanır.


TARVİT GÜVENCESİ İLE

UYARILAR: Çocuklardan, gıdalardan ve evcil hayvanlardan uzak tutunuz. Cilt ve göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız. Uygulama esnasında eldiven ve gözlük kullanınız. Yutulması halinde doktora başvurunuz.
KARIŞABİLİLİK: Birçok sıvı bitki besleme ürünleri, yaprak gübreleri ve bitki koruma ürünleriyle karıştırılabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen firmamıza danışınız.
DEPOLAMA: Ürünü serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. Ürünü direkt güneş ışığında maruz bırakmayınız. Depolarda sigara içmeyiniz. Ateşle yaklaşmayınız, patlayıcı alev alan maddeler ve diğer kimyasallardan uzak tutunuz.
Depolama sıcaklığı: 0  -  45 °C   (derece)  olmalıdır.

EK BİLGİ: Ulaşım, taşıma ve ilk yardım talimatları için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

FİRMA BEYANI: Tavsiyeler genel olup yalnız rehber olarak alınmalıdır. Asla uygun dozları aşmayınız. Ürünün depolanması ve kullanılması firmaca kontrol edilemediğinden yanlış kullanımdan dolayı ortaya çıkacak sorumluluk kullanıcıya aittir. Firma ürünün teslimi anında değişmeyen kalitesinden sorumludur.

İNTERNET: www.tarvit.com.tr

ADRES: Sakarya Üniversitesi,
Teknoloji Geliştirme Bölgesi,
Rosem Binası, Akademi Yolu Caddesi,
No:2/23, 54050
Serdivan/SAKARYA
TÜRKİYE
Tel: +90 264 346 0322
E-mail: info@tarvit.com.tr

 


Anasayfa Sakarya Tarım | Tarvit Tarım  İletişim Sakarya Tarım | Tarvit Tarım  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji
Sakarya Tarım | Tarvit Tarım